tytöt 2017

Tässä ovat Suomen tyttöjoukkueet vuoden 2017 All-Stars Tournamentiin.

Joukkueet on kasattu yhteistyössä Floorball Talent -vastuu- ja leirivalmentajien toimesta. Vanhemmissa ikäluokissa valinnoissa on huomioitu myös joidenkin aikaisempien vuosien ikäluokkavalmentajien näkemyksiä.

Onnittelut vielä kaikille mukaan valituille ja tsemppiä peleihin!

tytöt 2000

finland blue

Valmentajat
Marko Vaittinen
Jani Rantanen

Maalivahdit
Laine Helmi TPS
Reponen Jenni Koovee

Kenttäpelaajat
Grönberg Clara FBC Loisto
Heinonen Tuija SB-Pro Nurmijärvi
Huuskonen Rosa Steelers
Hämeen-Anttila Laura Northern Stars
Kallunen Matilda SBS Wirmo
Kiljunen Hanna NST
Kiuru Nea Sbs Wirmo
Merisalo Inka Steelers
Ojanen Sandra Linea ÅIF
Oras Jasmin SB-Pro
Paananen Nellinoora PSS
Pakarinen Laura FBC Loisto
Saario Jasmin TPS
Selinummi Annu Steelers
Torkki Jenni Northern Stars

finland white

Valmentajat
Jukka Myllymäki
Janne Korhonen

Maalivahdit
Askola Pinja PSS
Leinonen Sara SSRA

Kenttäpelaajat
Kankainen Emma Steelers
Kantanen Sanni 02-JKL
Kauppila Pinja Pelicans SB
Koli Sanni Porvoon Salibandyseura
Lahti Aino Emilia Koovee
Lappalainen Sofia SS Rankat Ankat
Lenkkeri Saana SBS Wirmo
Manninen Mila Loisto
Mäkelä Cirilla PSS
Nousiainen Veera PSS
Pöyry Alisa 02-JKL
Troberg Emilia TPS
Valjus Inka Porvoon Salibandyseura
Vasankari Sini TPS
Vihreäsaari Ellinoora Steelers

tytöt 2001

finland blue

Valmentajat
Matti Pienihäkkinen
Jouni Kivinen

Maalivahdit
Hakava Lotta-Mari LoSB
Hytönen Annika Rangers

Kenttäpelaajat
Ahola Niina Losb
Kaan Julia SS Rankat Ankat
Kariniemi Laura Porvoon Salibandyseura
Keihäs Nea FBC Loisto
Kylmäluoma Elli SS Rankat Ankat
Lindén Anna-Kaisa Pirkkalan Pirkat
Mettälä Iida FBC Loisto
Niemi Elina Eräviikingit
Pilto Saara OFBC
Salmio Nelli LaSB
Sinor Kaie LaSB
Tarvainen Kalpana Porvoon Salibandyseura Tervonen Neea EräViikingit
Varakas Lotta Eräviikingit
Vuorensola Ilona Northern Stars


finland white

Valmentajat
Petri Tuominen
Ina Leminen

Maalivahdit
Kataja Juulia Steelers
Mannila Emma SC Urbans

Kenttäpelaajat
Backman Mikaela PSS
Helanen Rebecca OFBC
Jatila Jasmin EräViikingit
Kakko Annu FBC Loisto
Kettunen Alisa PSS
Leinonen Salla
Liljelund Jenna Kirkkonummi Rangers
Myllymäki Pinja Pirkkalan Pirkat
Neulasalmi Saana Northern Stars
Niinikoski Sini FBC Loisto
Ollikkala Emilia Rankat Ankat
Ronkainen Jenna RSS Panthers
Saarinen Henna FBC Turku/Loisto
Salin Enni RSS Panthers
Sundelin Ida Blue Fox

tytöt 2002

finland blue

Valmentajat
Harry Virtanen
Arto Vehkapuru

Maalivahdit
Pietinen Petra SB Heinola
Rekola Erika SBS Wirmo

Kenttäpelaajat
Aallonen Petra Steelers
Helminen Nea Eräviikingit
Inkeroinen Joanna SS RAnkat Ankat
Laine Erika Steelers JSB
Likki Manta Eräviikingit
Mikkola Taimi Porvoon Salibandyseura Mittentag Sofia Pelicans SB
Nyberg Amanda EräViikingit
Pennanen Viola Pirkkalan Pirkat
Pulkkinen Fanny Porvoon Salibandyseura Uimarihuhta Sanni SS Rankat Ankat
Valkoniemi Janna Lohjan Salibandy
Valtola Ulla FBC Loisto
Vesanen Viveka Classic
Ylikojola Milla Porvoon Salibandyseura

finland white

Valmentajat
Jussi Heikkinen
Ella Sundström

Maalivahdit
Blomqvist Lisette Blue Fox
Laikka Nora SB Vantaa / EräViikingit

Kenttäpelaajat
Böös Ria Nibacos
Fuchs Lis Marie Eräviikingit
Hamari Saana SS Rankat Ankat
Holpainen Linda Sastamolo Kings
Järvi Henriikka Liisi SB Luja/Pirkkalan Pirkat Kokko Kiia FB Factor
Lehto Saimi RSS Panthers
Mäkynen Ilona SPV
Pussinen Nella SS Rankat Ankat
Ronkainen Sanni SS Rankat Ankat
Ruostila Jemina Koovee
Ruostila Julia Koovee
Räisänen Anni Maria EräViikingit
Tiilikainen Viivi Pirkkalan Pirkat
Voivala Venla RSS Panthers

tytöt 2003

finland blue

Valmentajat
Antti Kärkkäinen
Lauri Nivalinna

Maalivahdit
Junkkari Jade Vihdin Salisudet
Lyttinen Aino-Kaisa SSRA

Kenttäpelaajat
Hammarberg Jasmine Northern Stars Harjunpää Nea EräViikingit
Järvelä Anna EräViikingit
Kallunen Linneaa SBS Wirmo
Lönnrot Annukka SB-Pro Nurmijärvi
Mäkelä Aurora LoSB
Pietilä Emilia SBS Wirmo
Pietilä Olivia SBS Wirmo
Pykäläinen Sofia Josba
Riikonen Ria Steelers
Romppanen Tiia Josba C- tytöt ja Naiset
Sauso Sanni EräViikingit
Siukola Krista SB LUJA
Tantere Tove EräViikingit
Tikkanen Sara SSRA

finland white

Valmentajat
Tiina Björkholm
Lauri Havukainen

Maalivahdit
Iso-Oja Pihla EräViikingit
Rautakoski Edit Northern Stars / SB Vantaa

Kenttäpelaajat
Anttonen Katri EräViikingit
Fredman Sandra Northern Stars
Hedman Alma IBF Blue Fox
Heikkinen Aada PSS
Helanen Alma SS Rankat Ankat
Hyvärinen Saimi O2 JKL
Jolkkonen Ella SB Welhot
Kurppa Emilia TPS
Oksanen Anni O2-JKL
Pitkäkangas Natalia Koovee
Purhonen Lotta Steelers JSB Hämeenlinna Storskrubb Julia IBF Blue Fox
Sällström Trista EräViikingit
Varis Ella Welhot Kuopio
Wik Elin IBF Blue Fox

tytöt 2004

finland blue

Valmentajat
Tapio Hämeen-Anttila
Mikko Nummelin

Maalivahdit
Aro Kerttu O2-JKL
Hast Eevi Hilja Sofia Sastamolo Kings ry

Kenttäpelaajat
Hämäläinen Elsa LaSB
Kattilakoski Ida Nibacos
Kauppinen Aada Eräviikingit
Klemola Fanni OLS
Kuosmanen Veera FBT Karhut
Kuru Kiia-Maria Papas
Lahti Sofia Seinäjoen Peliveljet
Laitila Alma Vesilahden Visa / SC Classic Murtonen Ainomaija Koovee
Perälä Sanina Vesilahden Visa
Rautanen Jasmin FoSu
Rissanen Menna SB-Pro
Rytkönen Matilda PSS
Toivanen Annika SB Heinola
Voutilainen Emmi SB Heinola

finland white

Valmentajat
Tia Melava
Alisa Levälampi

Maalivahdit
Lindqvist Emma PSS
Tikkakoski Nuppu SB-Pro

Kenttäpelaajat
Aho Neela SBS Wirmo
Arvela Emma SBS Wirmo Mynämäki
Haikonen Jemina OLS
Jolkkonen Jenna Josba
Koski Eerika SBS Wirmo
Lehtinen Oona OLS
Mertanen Veera Eräviikingit
Moilanen Veera OLS
Niemi Ronja SBS Wirmo
Nieminen Aada Kuusamon Pallo-Karhut Pirttimaa Johanna OLS
Riikonen Ella OLS
Sillanpää Sara-Essi SBS Wirmo
Sora-Aho Saara-Sofia Kuusamon Pallo-Karhut Ström Laura Blue fox