Pelaajavalinnat 2018

Julkaistu 16.4.2018 klo 13:33,
Päivitetty 31.5.2018 klo 15.42

Floorball Talent -vastuuvalmentajat ovat valinneet pelaajat kesälomilla järjestettäville Talenttileireille.

Pelaajavalinnoista ilmoitetaan kaikille mukaan hakeneille sähköpostitse. Mikäli olet hakenut mukaan, eikä sähköpostiisi (kts. myös roskaposti) ole saapunut tietoa valinnoista, pyydämme teitä olemaan Floorball Talent -toimistoon yhteydessä. Pelaajavalintoihin liittyvät tiedustelut suoraan ikäluokan vastuuvalmentajille.

pojat 2003

10.-14.6.2018 Suomen Urheiluopisto Vierumäki

Aalto Julius-Antton Kalanninpallo -65
Alaverronen Joona
Aunola Niko
Broman Oscar loviisan tor
Haapala Arttu Hatsina
Haapanala Erno
Hakanen Tomi Merikoski SBT ry. Apassit
Heiskanen Jesse Josba
Herrala Miska Tuomarilan Urheilijat
Hilden Leevi RSS Panthers
Hirvanen Filip USB Black
Huovinen Onni Josba
Hurtig Veeti
Hyrkäs Joonatan paka kuusamo
Häivälä Hugo Tikkurilan tiikerit
Itäpuisto Aare Happee
Karel Eerik
Kauppinen Jan
Kauppinen Jusa Hatsina
Kinnunen Kasper
Korhonen Tuukka Josba c-2
Lahtinen Jonas SB-Vantaa 03 edustus
Lehto Jere Sudet Salibandy
Lundell Tuomas FBT Karhut United
Melender Miko PSS
Miettinen Arttu EräViikingit
Montonen Arttu RSS Panthers/Fosu
Mäkinen Nico Tikkurilan Tiikerit
Niemi Vertti Uudenkaupungin Salibandy
Nysten Niklas Tuomarilan urheilijat
Ojasti Henri NST-Lappeenranta
Paasilinna Joel Nokian KrP
Pietilä Eetu Steelers JSB
Piiroinen Jere Josba
Qvisén Jonatan
Rantanen Aleksi Steelers
Saarinen Eero Steelers
Saikkonen Teemu RSS Panthers/Fosu
Salisma Nooa
Sarvela Samuli Steelers
Siitonen Matias LASB
Suhonen Aleksi GrIFK
Sulander Jere Pelicans SB
Suutari Markus Pelicans SB
Suutari Samuel Pelicans SB
Telinkangas Antti
Tuomainen Elmeri
Tuomisto Valtteri Tikkurilan Tiikerit Edustus
Utukka Lauri Top Team

Virtanen Juho-Petteri Nokian KRP C1 SM
Waris Olli Hatsina

pojat 2004

10.-14.6.2018 Suomen Urheiluopisto Vierumäki

Appelblom Emil Kalannin pallo -65
Frans Katila FBT Karhut
Haanpää Miro FBT Karhut
Haikonen Miiro SB Welhot
Hakala Jussi Esport Oilers
Hatunpää Mikko Porvoon Salibandyseura
Heinonen Mikael Happee
Hellén Mico SBS Masku
Henriksson Kasperi Ylöjärven pallo (Ypa)
Hynninen Matias RSS Panthers/Fosu
Hyytiä Veeti Kalannin Pallo -65 ry
Inkinen Joonatan Lempäälä Sport
Kankaanpää Nuutti EräViikingit
Karlsson Jere SC Urbans
Kataja Akseli FBT Karhut
Kekkonen Alex Tikkurilan Tiikerit
Keskinen Onni Ylöjärven pallo
Knuurinen Kristian Steelers
Kolu Antti Josba Juniorit
Kullberg Iiro SCH Sport Club Hyvinkää
Kurkela Eetu SB Vantaa
Laine Eemeli SB Somero
Laiti Alex Porvoon salibandyseura
Leinonen Jesse Tikkurilan Tiikerit
Lepola Erppa SCH
Lukkarinen Lenni Kotkan Reipas, Loviisan Tor
Makkonen Pyry Sudet salibandy
Molarius Antti Oilers
Nissinen Samu SB Welhot
Paalanen Valtteri
Pihlajasalo Mikael Steelers
Plym Aapo Lempäälä Sport
Porttikivi Pietari M-team
Porokuokka Juuso
Puumala Manu FBT Karhut

Pusaaniemi Kosti Happee
Pylkkönen Aappo Oskari ÅIF

Pöyhtäri Akseli
Raappana Atte Sb Heinola

Rantanen Julius M-Team
Saarelainen Frans Oripään Urheilijat
Saarinen Riku Ilves
Salo Dani KaPa-65
Salo Niklas OFBC
Siitari Jesse Sport Club Hyvinkää
Sillanpää Miko Erä-Viikingit P04 Edustus Pohjoinen
Snellman Joona M-Team
Suotula Juuso sudet SB
Suuronen Niko Happee
Syrjälä Onni Fosu
Teppana Eemeli Kotkan reipas ja Loviisan ToR
Timonen Aarni Esport Oilers NG
Walsh Alexander M-Team
West Matias Hakunilan Kisa
Viinikainen Leo Esport Oilers NG
Wlasoff Robert Steelers JSB
Volanen Akseli Hatsina
Vähäsöyrinki Valtteri Koovee

24.-28.6.2018 Suomen Urheiluopisto Vierumäki

Davidila Maximilian Santa's United
Haaranen Jonne Nokian KrP
Harjunpää Juho Rauman SalBa
Harmaala Aatu SB Heinola
Hevonoja Kunto SCU
Hyvärinen Luukas Mksbt warriors 04
Hämäläinen Eetu M-Team
Härkönen Juhani Pisaba (Pieksämäki)
Ihamäki Roope SB Somero
Isoaho Venni Nibacos
Jaara Nikolas Merikoski SBT
Johansson Onni Nibacos
Johansson Jerry PSS
Kantola Karo Pelicans SB
Karvonen Jaakko Kyröskosken Ponsi
Katara Ville Kyröskosken Ponsi
Kivistö Tino SB-Pro Nurmijärvi
Kivistö Niilo Pelicans SB
Korhonen Teemu SB Heinola
Koski Elias SC Urbans
Kuoksa Antti Santa's United
Kuoppa Anton
Kynsilehto Jesse OFBC
Laurila Nooa USB 03
Leskinen Jonatan Nurmon Jymy
Lilli Mikael Nurmon Jymy
Lindholm Lukas Porvoon Salibandyseura
Manninen Leevi SPV
Mäki-Reini Matias FBC Remix
Mäki-Reini Antti FBC Remix
Männikkö Mico Pieksämäen Salibandy (Pisaba)
Niemelä Niilo SPV
Nissi Kim Porvoon Salibandy Seura PSS
Nuutinen Aleksi Pirkkalan Pirkat -04 White
Ojansivu Leevi Tikkurilan Tiikerit
Onnela Elias Loimaan Leisku
Paalanen Valtteri Happee
Pelli Felix M-Team
Parkkari Matias NST-Lappeenranta
Pekkanen Riku Kyröskosken Ponsi
Piittisjärvi Lauri Nurmon Jymy Lions-04
Pokela Matias Nurmon Jymy
Pöyhtäri Akseli OFBC 04
Reilama Joni Rauman SalBa
Ritaranta Aapo Seinäjoen peliveljet SPV
Rusanen Aatu SBS Rupusakki
Salmela Samuli Santa's United
Salomaa Aleksi FoSu
Savilaakso Eero OFBC 04
Siikavirta Markus SBT Tornio
Sinda Emil Ådalens Idrottsförening
Tervo Niko Merikoski
Turunen Niko PiSaBa
Vierimaa Ville Oulun FloorballClub
Virolainen Luukas merikoski sbt Apassit 03
Vuorinen Valtteri USB -03
Vuoristo Daniel USB


pojat 2005

10.-14.6.2018 Suomen Urheiluopisto Vierumäki

Harjunpää Nico EräViikingit
Heikkilä Santeri Loimaan Leisku
Heikkilä Matias SBS Wirmo
Heikkinen Niko Punku + SB Rupu
Heiskanen Aatu josba
Helenius Niko Haukiputaan Heitto
Helin Vilho Sc Classic
Holpainen Miko Sastamolo Kings
Huhtakallio Iivari Classic
Jakonen Joona
Järvinen Topias LASB
Kinnunen Niklas SCU
Kivinen Joel LFT
Kohtamäki Lauri Kyröskosken Ponsi
Koivisto Leo KoPa Juniorit
Koivisto Panu Lopen floorball Team
Laitinen Daniel Tuomarilan urheilijat
Lehti Emil AC HaKi
Leino Lauri
Leikoski Olli Blackbirds United
Leinonen Emil Classic
Lindman Miko Koovee
Louhelainen Eemil Kopa juniorit
Martomaa veeti Ilves
Mäkimaa Wille SBT Tornio
Mäki-Ontto Samuel FBT Karhut
Nekkonen Jose Coach team
Niittynen Oskari Classic
Nikkanen Teo Classic
Nykänen Niklas Blackbirds
Olkku Elias
Ovaskainen Teemu Kalloisuon Sisu
Paananen Jimi HaHe
Pakari Juhani LASB
Parkkonen Juho NST
Peltola Arttu Oripään Urheilijat
Pirhonen Joona Josba
Pirinen Eetu
Posti Perttu SBT Tornio
Reijonen Veeti Josba
Ronkainen Jere lopen floorball team
Rouhiainen Jussi Esport Oilers
Ruotsalainen Jaakko Sb Welhot
Räsänen Johannnes Classic
Saarela Luukas KooVee
Saarinen Veikka Sb Vantaa Sharks
Sainio Jerry M-Team
Salonen Akseli ÅIF
Sammalisto Eetu Josba
Sandini Leo NST
Sihvola Eero ÅIF
Sinkko Eero Kopa Juniorit
Sokka Vertti LFT
Stenholm Rasmus LFT
Strang Elmeri Esport Oilers NG
Telen Niklas SBS Wirmo
Toivonen Vili LFT
Vallius Eero Josba
Vallius Lauri Josba
Ylimäki Leo-Olavi KooVee

24.-28.6.2018 Suomen Urheiluopisto Vierumäki

Ankkuri Oskari Seinäjoen Peliveljet
Antila Luukas Vakp WFT
Fagerström Matias UHV-BULLS
Hanhineva Kalle Järvenpään Panthers
Havu Joona SB Vantaa
Heikkinen Elias WFT
Hellsten Nooa Top Team
Hyttilä Max KaPa-65
Höglund Jooa TPS
Jäärni Tuukka Sastamolo Kings
Kajasviita Joona sastamolo kings
Kallio Konsta LNM
Kariniemi Oliver Merikoski SBT
Karvonen Matti
Ketola Veeti Nurmon Jymy
Kilpi Niklas
Kouhia Nuutti Steelers juniorisalibandy 04
Kuosku Aleksi SPV Seinäjoen Peliveljet
Lahti Valtteri SB Heinola
Lahnamäki Lassi VSS
Lassila Elmeri Nibacos
Lassila Otto
Laurila Veeti Limingan Niittomiehet
Eetu Lehtonen UHV-BULLS
Louko Elias FBC Remix
Malkamäki Veeti Merikoski SBT Warriors 1 -04
Mankinen Arttu TPS
Martelius Severi Sbs Wirmo

Matilainen Santeri SBS Wirmo
Mikkilä Aleksi Fbc Remix Isokyrö
Myllymäki Oliver Pirkkalan Pirkat
Mäki Leo Nurmon jymy
Niinimaa Veeti Limingan Niittomiehet
Nikkanen Teo
Ohtamaa Juho
Oinonen Olli LNM
Ojantakanen Eetu Limingan Niittomiehet
Peltokangas Arttu Nurmon Jymy
Pesola Nooa RSS Panthers
Puttonen Vili Sb Welhot
Puurunen Mico Merikoski SBT
Rantala Oscar Panthers Järvenpää
Rantala Juho SB Heinola
Rask Otto OFBC
Rautio Linus TPS
Rytkönen Jere FoSu
Salmi Matti OFBC
Salminen Eemeli WFT
Salonen Anton Bandy Boys 88
Saranpää Jaakko SPV
Sassi Arttu Lohjan Salibandy
Savijoki Tuomas WFT
Seppänen Eemeli Nibacos
Siltaoja Aaro SB Kauhajoki
Sipiläinen Jimi PSS
Sipola Elmeri Lempäälä Sport
Syrjälä Arttu Kokkolan Nibacos
Teeriniemi Juho OFBC D1-04
Turunen Aleksi Top team
Tykkyläinen Micael Panthers Järvenpää
Virkkala Jesse Merikoski SBT
Väistö Oskari SPV
Yli-Hukkala Eemil
Yrjönen Joona Sudet Salibandy

tytöt 2003

17.-21.6.2018 Suomen Urheiluopisto Vierumäki

Ahokangas Olga Kälviän Tarmo
Ahola Ella-Roosa Ols
Airaksinen Venla Northern Stars C-tytöt
Alagoda Mira sbs wirmo
Eskanen Elina SB Welhot
Fredman Sandra Northern stars
Hammarberg Jasmine Northern stars
Harjunpää Nea EräViikingit
Hedman Alma IBF Blue Fox
Heikkinen Aada
Hintsala Jessica
Hirvonen Iita Josba
Hoffren Milla SB Welhot
Jolkkonen Ella SB Welhot
Kaartovuori Ilona TPS
Kallunen Linnea SBS Wirmo
Korhonen Ronja o2 Jyväskylä
Korhonen Essi Jyväskylän Valo
Kyllönen Sara
Kähkönen Jemina PaPas
Lamminen Sara Jeppis FBC
Maikola Henrika Kalannin Pallo-65
Meriste Luisa-Gretel Northern Stars
Mäkelä Aurora LoSB
Niva Oona Jeppis FBC
Oras Eevi Porvoon Salibandyseura
Pukero Saara TPS C-tytöt
Pykäläinen Sofia Josba
Rautkoski Hilja Sb Heinola
Romsi Emma Kirkkonummi Rangers
Romppanen Tia Josba
Saarinen Asta Steelers
Salmelainen Helena Sb Vantaa
Salmio Hilla sb Heinola
Sauso Sanni ErVi
Suomela Saara TPS
Suvanto Aino-Maria PSB Lapua
Tantere Tove EräViikingit
Emilia Unkuri Jeppis FBC
Varis Ella SB Welhot
Wiberg Ida Losb B-tytöt
Väljä Vilma Blackbirds united
Zeitz Netta Steelers

tytöt 2004

17.-21.6.2018 Suomen Urheiluopisto Vierumäki

Aalto Nora Eräviikingit
Aho Neela SBS Wirmo
Ala-Ikkelä Emma FBC Remix
Aro Kerttu 02-jkl
El-Debei Vera EräViikingit
Forsell Lotta Porvoon salibandyseura
Haapaniemi Noora SB Kauhajoki
Hast Eevi Sastamolo Kings ry
Jolkkonen Jenna Josba Juniorit
Juntunen Aino FB Factor
Kalevo Ella Northern Stars
Karlsson Emely Blue Fox
Katalkin Siiri O2-jyväskylä
Kattilakoski Ida Nibacos
Kauppinen Aada Eräviikingit
Kettunen Helmi Northern Stars
Kinnarinen Emilia Steelers C2
Klemola Fanni OLS C-tytöt
Koski Eerika SBS Wirmo
Kuosmanen Veera FBT Karhut
Kurki Kua EräViikingit
Kuru Kiia-Maria Papas
Kurvinen Saana Sb Heinola
Laitila Alma SC Classic
Lehtinen Oona OLS
Lehtomaa Milla FoSu
Leipälä Elli Eräviikingit
Leskinen Iida Nibacos
Liimatainen Sofiella Tikkurilan Tiikerit
Lindqvist Emma Porvoon Salibandyseura
Louhi Emma Lohjan salibandy
Mertanen Veera EräViikingit
Moilanen Veera OLS
Murtonen Ainomaija Koovee
Nappari Emmi SB Vantaa
Niemi Ronja SBS Wirmo
Nieminen Aada Kuusamon Pallo-Karhut c-tytöt
Nummelin Julia Northern Stars
Pentikäinen Sanni Josba Juniorit
Pesonen Jenna Classic
Pirttimaa Johanna OLS
Rautanen Jasmin fosu, steelers
Riippa Iitu Nibacos
Rytkönen Matilda Porvoon salbandyseura
Sillanpää Sara-Essi SBS Wirmo
Sora-aho Saara-Sofia Kuusamon Pallo-Karhut
Ström Laura Blue Fox
Tarri Pihla Steelers jsb
Tikkakoski Nuppu SB-Pro
Toivanen Annika SB Heinola
Tuomainen Kiia SB Welhot
Tuomisalo Milja O2 jkl
Unonius Aada FBT Karhut United
Vaismaa Suvi FBC Remix
Von Schantz Fanny
Vornanen Veera Josba Juniorit

tytöt 2005

17.-21.6.2018 Suomen Urheiluopisto Vierumäki

Aalto Jada-Liinu Kalanninpallo -65
Bergman Fanny SBT Tornio
Elokankare Emma SB Heinola
Fredriksson Sanni Josba Juniorit
Hamari Aada Haukiputaan heitto
Hana Eveliina ÅIF
Heiskanen Wiivi Kuusamon Pallo Karhut
Härkönen Ella Salon Palloilijat
Iloviita Minea OLS
Jaakkola Veera Steelers
Jakobsson Siru Loviisan Tor Salibandy
Jolkkonen Anna SB Welhot
Kaihua Liisa Classic
Kallunen Lydia SBS Wirmo
Kari Kerttu Sastamolo Kings
Karvonen Nella FB Factor
Kettunen Annika Josba
Kiuru Juliana SBS Wirmo
Kivimäki Aurora Eräviikingit
Kivinen Sara SB Heinola
Koivunen Vilja SBS Wirmo
Kontturi Heidi FBC Remix-Isokyrö
Kuusela Silja Josba juniorit
Kärkkäinen Emma OLS
Laine Nella Steelers jsb
Lammela Meeri Classic
Lepistö Pinja SBK
Lukkarinen Lotta Josba
Luukkala Emmi Kalannin Pallo -65
Marttila Viola Haukiputaan Heitto
Melava Ida Salon Palloilijat
Mustola Neea Sb-Pro
Mäki Henna FBC Remix
Nousiainen Venla Porvoon Salibandyseura
Parviainen Tanja Classic
Piirainen Henrietta
Pitkänen Lumi Kuusamon Pallo-Karhut
Ranne Iina
Rinne Janina SC Classic
Rintamäki Eedit Roosa Olivia SB Vaasa
Rosendahl Jenna Loviisan Tor Salibandy
Rova Nea Josba
Räsänen Minttu FB Factor
Saarinen Assi Steelers
Satosuo Emmi Tikkurilan Tiikerit
Ström Milla Blue Fox
Suhonen Pinja Northern Stars
Taipale Bea SB Heinola
Tarkkinen Tilda Eräviikingi
Tiainen Susanna Josba
Tikanoja Saara Tikkurilan Tiikerit
Töyrylä Laura Sb Heinola
Vallius Anni Josba juniorit
Vilkko Elsa EräViikingit C Akatemia
Virtanen Viivi Fosu
Väisänen Mia Steelers