all-stars pojat 2016

Suomen ja Ruotsin tähdistöt kohtasivat 3.-4.9.2016 Helsingissä.

Alta löydät poikien vuoden 2016 turnauksen All-Stars Tournamentin tulokset sekä joukkueet ikäluokittain.

Pojat 2000
Pojat 2001
Pojat 2002
Pojat 2003

pojat 2000

FINLAND BLUE

Valmentajat
Tony Backsbacka & Aleksi Lammi

Maalivahdit
Nemo Sipilä, Esport Oilers
Oskari Fälden, TPS

Kenttäpelaajat
Niko Einiö, RSS Panthers
Aleksi Huttunen, HIFK
Kim Hyrkkönen, Koovee
Jasper Juuti, TPS
Otto Kurronen, OLS
Niko Laiti Esport, Esport Oilers
Miika Latvala, SPV
Aapo Mäkelä, Koovee
Eetu Manninen, Esport Oilers
Tuomas Ojala, TPS
Aaro Ollikainen, FBT Karhut
Niko Remes, FoSu
Anton Roth, Nokian KrP
Jose Takala, Steelers JSB
Juuso Varjokumpu, TPS

finland white

Valmentajat
Jari Nissinen & Joni Burman

Maalivahdit
Otto Rissanen, Tikkurilan Tiikerit
Oskar Sillanpää, Koovee

Kenttäpelaajat
Heikki Hakulinen, TPS
Eetu Juvonen, SB Welhot
Veeti-Wilhelmi Kainulainen, FoSu
Juuso Koskela, RSS Panthers
Jere Mattila, Nokian KrP
Niko Maurola, Esport Oilers
Aatu Naskali, Koovee
Jani Rauhala, HIFK
Alexander Sandström, TPS
Sami Savolainen, Nokian KrP
Kaapo Siekkinen, Happee
Valtteri Syrjänen, TPS
Tino Taberman, TPS
Jasse Tuunanen, HIFK
Joona Valkama, Koovee

pojat 2001

finland blue

Valmentajat
Alanko Aki & Peltola Jussi-Pekka

Maalivahdit
Miro Kyllinen, EräViikingit
Valtteri Laine, Happee

Kenttäpelaajat
Pieti Alatalo, Steelers
Joni Hämäläinen, Happee
Konsta Haukkala, SPV
Jukka Jaakonsaari, SC Urbans
Tuukka Koski, TPS
Sampo Lappeteläinen, OLS
Joakim Lund, EräViikingit
Matias Mäenpää, Nurmon Jymy
Niilo Moilanen, OLS
Severi Niemistö, Nurmon Jymy
Eerik Oskari Pekkala, SC Classic
Juho Räsänen, EräViikingit
Paulus Räsänen, OLS
Juho Repo, SPV
Henri Stenberg, SC Urbans

finland white

Valmentajat
Abrashi Enis & Stenberg Marko

Maalivahdit
Markus Talvitie, Classic
Teemu Viteli, Nokian KrP

Kenttäpelaajat
Luka Ainoa, EräViikingit
Iikka Auvinen, SC Urbans
Eelis Brusin, Forssan Suupparit
Tuukka Haudanlampi, OLS
Jimi Jokinen, SC Classic
Julius Kautto, EräViikingit
Kalle Laakso, SSV
Patrik Luoma, M-Team
Kasperi Nykänen, EräViikingit
Paavo Peräsaari, Esport Oilers
Onni Porthén, EräViikingit
Osku Sipilä, SC Urbans
Konsta Taanila, SCU
Arttu Tikkanen, M-Team
Esa Valliaro, SCU

pojat 2002

finland blue

Valmentajat
Janne Juntto & Jussi Skyttä

Maalivahdit
Torsti Förbom, Esport Oilers
Roope Hiltunen, HIFK

Kenttäpelaajat
Eetu Ahokas, ZZ Top Team
Niilo Haapasalo, SC Classic
Niilo Helin, SC Classic
Topias Ilmivalta, Esport Oilers
Viljami Järvikangas, Nurmon Jymy
Niko-Petteri Ketola, Nokian KrP
Samuli Kolho, Koovee
Aaro Kuusela, Esport Oilers
Veeti Lahtinen, OLS
Daniel Levola, FBT Karhut
Tuomas Markkula, GrIFK
Justus Mustonen, Esport Oilers
Mikko Ruuska, SC Urbans
Joonatan Veijola, Steelers JSB
Tommi Viteli, Nokian KrP

finland white

Valmentajat
Ilja Pantzar & Antti Kalske

Maalivahdit
Aki Karjalainen, LNM
Saku Kontulainen, Tapanilan Erä

Kenttäpelaajat
Jimi Ahonen, Happee
Eemeli Iso-Greggilä, SC Classic
Pyry Kauppinen, Steelers JSB
Jacob Kerola, Tapanilan Erä
Otto Kilpi, FoSu
Jere Koistinen, SB Welhot
Joel Lahtinen, Classic
Alpo Laitila, SC Classic
Valtteri Lämsä, LNM
Arttu Pylväläinen, Happee
Oliver Sillanpää, ÅIF
Veeti Väre, TPS
Aaro Varjus, FBT Karhut
Waltteri Vesterinen, TPS
Antti Vikstedt, OLS

pojat 2003

finland blue

Valmentajat
Juha Seppä & Tommi Paananen

Maalivahdit
Arno Aymard, Tikkurilan Tiikerit
Jesse Jokela, Happee

Kenttäpelaajat
Arttu Haapala, Hatsina
Aatos Hakala, TPS
Elias Hakanen, TPS
Ville Hietaranta, SC Classic
Veeti Hiltunen, Steelers JSB
Henri Hokkanen, Tapanilan Erä
Eemeli Huhtakallio, SC Classic
Niko Kamula, Merikoski SBT
Tobias Koukku, LFT
Arttu Miettinen, Tikkurilan Tiikerit
Fetja Naakka, Josba
Tomas Nyström, SC Classic
Veeti Palonen, OLS
Matias Rantonen, SSV
Santeri Uusi-Laitila, SB Vaasa

finland white

Valmentajat
Harri Hakala & Jari Nyström

Maalivahdit
Rasmus Hellsten, Esport Oilers
Riku Panuma, OLS

Kenttäpelaajat:
Toni Björkbacka, Tapanilan Erä
Aapo Heiska, Happee
Jasu Holopainen, Josba
Saku Korhonen, SC Classic
Veeti Kuronen, SC Classic
Antti-Eetu Kyhä, FBT Karhut
Arttu Lievonen, SB Welhot
Nicklas Lönnroth, TPS
Ethan Martin, Esport Oilers
Rasmus Pasanen, Westend Indians
Benjamin Tenhonen, Tikkurilan Tiikerit
Daniel Tenhonen, Tikkurilan Tiikerit
Markus Tuominen, SB Naantali
Lauri Utunen, NST
Markus Vainionpää, SBT PaPo