pojat 2017

Tässä ovat Suomen poikajoukkueet vuoden 2017 All-Stars Tournamentiin.

Joukkueet on kasattu yhteistyössä Floorball Talent -vastuu- ja leirivalmentajien toimesta. Vanhemmissa ikäluokissa valinnoissa on huomioitu myös joidenkin aikaisempien vuosien ikäluokkavalmentajien näkemyksiä.

Onnittelut vielä kaikille mukaan valituille ja tsemppiä peleihin!

pojat 2000

finland blue

Valmentajat
Jouni Juurela
Simo Kovanen

Maalivahdit
Jolkkonen Kosti Salibandyseura Welhot
Juusola Leo OLS

Kenttäpelaajat
Hedman Axel IBF Blue Fox
Huttunen Aleksi Esport Oilers
Kotka Timi O2-JKL
Kuisma Niklas Tikkurilan Tiikerit
Kurronen Otto OLS
Mattila Jere Nokian KrP
Nyström Oskar FBC Turku
Paldanius Akseli Nokian KrP
Puntonen Paul SC Hawks
Rötsä Eero Nokian KrP
Savolainen Sami Nokian KrP
Siekkinen Kaapo Happee A-pojat
Stenman Patrik NST
Tapaila Karel Classic
Ylikojola Mikko Tikkurilan Tiikerit

finland white

Valmentajat
Jani Sundström
Sami Lehtinen

Maalivahdit
Backberg Emil HIFK
Sipilä Nemo Oilers

Kenttäpelaajat
Alalempi Aku Fosu
Bäcksbacka Oliver Porvoon Salibandyseura
Einiö Niko RSS Panthers
Huppunen Samuli NST
Kauneela Timi Tikkurilan Tiikerit
Keränen Jooa Tikkurilan Tiikerit
Koskela Juuso RSS Panthers
Kosonen Jere NST
Maurola Niko Esport Oilers
Ollikainen Aaro Karhut
Remes Niko Fosu
Roth Anton Nokian KrP
Salmi Markus Eräviikingit
Siira Elias Nokian KrP
Väre Pekka Forssan Suupparit

pojat 2001

finland blue

Valmentajat
Jussi-Pekka Peltola
Marko Stenberg

Maalivahdit
Viteli Teemu Nokian KrP
Waris Juho Hatsina

Kenttäpelaajat
Alatalo Pieti Steelers
Hagberg Axel Esport Oilers
Hakala Olli Esport Oilers
Hakanen Riku SB Vaasa
Hiltunen Aleksi Steelers JSB
Hirn Tuomas Top Team
Kivelä Ville OLS
Koljonen Urho Nibacos Kokkola
Korhonen Henri Welhot
Kyttälä Akseli M-Team
Lappeteläinen Sampo OLS
Laurila Ano SC Urbans
Lievonen Miika SB Welhot
Lund Joakim Eräviikingit Black
Noponen Otto Hatsina

finland white

Valmentajat
Juha Hirvonen
Arttu Savolainen

Maalivahdit
Jääskeläinen Patrik SC Urbans
Laine Valtteri Happee

Kenttäpelaajat
Aittala Jesse TPS Salibandy
Brusin Eelis Forssan Suupparit
Forsman Pyry PoNoVo
Jokinen Jimi SC Classic
Luoma Patrik M-Team
Markkanen Leevi PoNoVo
Munne Henry Veli-Pekka Pelicans SB
Mutka Tino Hatsina
Myhrberg Matias Esport Oilers
Sorja Elias Classic
Stenberg Henri SC Urbans
Valliaro Esa SCU / TPS
Veijalainen Miro Imatran Voima
Vänskä Artturi Josba
Ylennysmäki Samu Happee

pojat 2002

finland blue

Valmentajat
Antti Kalske
Henri Hurnanen

Maalivahdit
Ainola Aki LASB
Jokisalo Juuso Tikkurilan Tiikerit

Kenttäpelaajat
Asplund Teemu TPS
Haapasalo Niilo SC Classic
Ilmivalta Topias Esport Oilers
Jussila Juhani LASB
Järvikangas Viljami Nurmon Jymy
Kilpi Otto FoSu
Kirvesmäki Aki Esport Oilers
Nurmikolu Aleksi Nokian KrP
Pekkinen Vilppo Pelicans SB
Pulkkinen Väinö Hatsina
Rytkönen Arttu EräViikingit
Silvonen Jesper GrIFK
Sinkkonen Riku
Vironen Simo Hatsina
Viteli Tommi Koovee

finland white

Valmentajat
Santeri Raatarila
Volter Pietarinen

Maalivahdit
Hiltunen Roope EräViikingit
Kontulainen Saku Steelers

Kenttäpelaajat
Huppunen Julius NST
Inovaara Lauri Steelers JSB
Iso-Greggilä Eemeli Classic
Jokinen Niclas FBT Karhut
Järvinen Rasmus Steelers
Kuhanen Matti GrIFK
Larte Joona Esport Oilers
Minkkinen Matti 02-JKL
Ronkainen Otto Tikkurilan Tiikerit
Schroderus Kaapo OFBC
Sillanpää Oliver ÅIF
Turunen Tommi Koovee
Vuorela Veeti HIFK
Wikström Roope Nokian Krp
Ylander Liinus Eräviikingit

pojat 2003

finland blue

Valmentajat
Jussi Lavikainen
Mikael Lax

Maalivahdit
Lundell Tuomas Rauman SalBa
Mäkelä Vili SB Naantali

Kenttäpelaajat
Haapala Arttu Hatsina
Hakonen Toni Aleksi Blackbirds United Huhtakallio Eemeli Classic
Isokangas Jonne SBT Tornio
Judén Julius Tikkurilan Tiikerit
Junnila Samuli Westend Indians
Kamula Niko Merikoski SBT
Korhonen Saku SC Classic
Kuronen Veeti SC Classic
Laukkanen Jarno SB Welhot
Niemistö Verneri Nurmon Jymy
Salisma Nooa Koovee
Tenhonen Daniel EräViikingit
Tervola Antti Muhoksen Urheilijat
Waris Olli Hatsina

finland white

Valmentajat
Miikka Hautamäki
Tero Tiitu

Maalivahdit
Aymard Arno Tikkurilan Tiikerit Tykit
Kauppinen Jusa Hatsina

Kenttäpelaajat
Ahola Juuso FBT Karhut
Hietanen Eevertti LFT
Holm Daniel Esport Oilers
Järnfors Valtteri Tikkurilan Tiikerit
Koukku Tobias LFT
Naakka Fetja Josba
Paananen Joel Happee
Pasanen Rasmus Westend Indians
Puttonen Riku SB Welhot
Ryhtä Eero Fosu
Sorsa Aleksi Merikoski SBT, Apassit 03
Sulander Jere Pelicans SB
Tenhonen Benjamin EräViikingit pohjoinen Utunen Lauri NST Lappeenranta
Viljanen Julius Classic

pojat 2004

finland blue

Valmentajat
Petri Sorja
Erno Kujala

Maalivahdit
Lepistö Mico-William FBT Karhut
Ojala Touko EräViikingit

Kenttäpelaajat
Biström Tatu Esport Oilers
Ekuri Joonas TPS
Ellilä Tony LFT
Forss Onni Westend Indians
Hakala Jussi Esport Oilers
Joutsi Saku LFT
Kurkela Eetu SB Vantaa
Malmivaara Niilo OLS
Mertaniemi Väinö Merikoski SBT
Nissi Kim PSS
Rantala Leevi EräViikingit
Savolainen Justus Eräviikingit
Sillanpää Miko Eräviikingit
Virtanen Viljami Classic
Voutilainen Aleksi SB Heinola

finland white

Valmentajat
Markus Rantala
Juho Mäkelä

Maalivahdit
Molarius Antti Esport Oilers
Tuominen Tony TPS Lokomotiv

Kenttäpelaajat
Hakulinen Eetu TPS
Harmaala Aatu SB Heinola
Heikkeri Sisu M-Team
Hyvärinen Luukas Merikoski SBT
Härkönen Juhani Pisaba
Kankaanpää Nuutti EräViikingit
Koski Matias SBS Masku
Lindholm Lukas Porvoon Salibandyseura
Luhtala Aatu SPV
Luusua Joni Santa´s United
Paasovaara Nico Merikoski SBT
Suurnäkki Niilo EräViikingit
Toukosalo Verneri TPS
Vuoristo Santtu Eräviikingit
Vähäsöyrinki Valtteri Koovee