tyttöjen pelaajavalinnat

Alla näet leireittäin Floorball Talent -vastuuvalmentajien tekemät pelaajavalinnat kesän 2017 Talenttileireille.

Päivitetty 13.06.2017 klo 18:02

tytöt 2001

Karlstad, Ruotsi, la-to 17.-22.6.2017

Helanen Rebecca OFBC
Holappa Elina OLS
Hytönen Annika Northern Stars
Hämäläinen Jenina SPV
Jatila Jasmin M-Team
Kariniemi Laura PSS
Kirsilä Elli-Noora Jeppis FBC
Kivinen Tiia RSS Panthers
Korhonen Kia SB Vantaa
Kosonen Noora FB Factor
Lahdenperä Saana-Maria Lapin Veikot
Leinonen Saara SSRA
Leinonen Salla OFBC
Liljelund Jenna Northern Stars
Mannila Emma SC Urbans/Steelers JSB
Neulasalmi Saana Northern Stars
Nevala Ilona SSRA
Ollikkala Emilia SSRA
Pilto Saara OFBC ja SSRA
Ronkainen Jenna RSS Panthers
Salin Enni RSS Panthers
Salmio Nelli LASB
Salo Fia USB
Siirtola Janna Lapin Veikot
Siljamäki Tinna EräViikingit
Sinor Kaie LASB
Sundelin Ida IBF Blue Fox
Sutinen Sofiina SPV
Tervo Lotta Lapin Veikot
Vainio Hanna TPS
Valkamo Riikka Koovee
von Schantz Bertha ÅIF
Vuorensola Ilona Northern Stars
Vuorinen Roosa RSS Panthers

tytöt 2002

Päivitetty 15.6.2017 klo 12:02

Vierumäen Urheiluopisto, su-to 18.-22.6.2017

Aallonen Petra Steelers
Aho Vivian SBS Wirmo
Airikkala Roosa FBC Loisto
Aromäki Milla ÅIF
Böös Ria Nibacos/BlueFox
Fuchs Lis Marie EräViikingit
Gunyhó Julia EräViikingit
Hakala Henna Steelers
Hamari Saana SSRA
Hartikainen Iida Coach Team
Heilimö Seela FBC Loisto
Heiskanen Minttu Coach Team
Helminen Nea EräViikingit
Holm Sofia Blue Fox
Holpainen Linda Sastamolo Kings
Inkeroinen Joanna SSRA
Joutsi Essi RSS Panthers
Juvonen Karoliina Sastamolo Kings
Järvi Henriikka SB Luja/Pirkat
Kaaretkoski Laura Lapin Veikot
Kankaanpää Katariina SB Somero
Karhapää Eveliina FB Factor
Karttunen Vilma Classic
Kokko Kiia FB Factor
Kääriäinen Jenni PHSB
Laihinen Roosa SBS Wirmo
Laikka Nora SB Vantaa/EräViikingit
Lehtinen Susa RSS Panthers
Lehto Elsa Tikkurilan Tiikerit
Leskinen Anni SSRA
Liukkonen Ella Northern Stars
Mikkola Taimi PSS
Mittentag Sofia Pelicans SB
Mäki Emma M-Team
Mäkynen Ilona SPV
Nyberg Amanda EräViikingit
Oikarinen Jenni Northern Stars
Pellikka Viivi LNM
Pietilä Tessa SBS Wirmo
Pietinen Petra SB Heinola
Pirttilä Nea Santa´s United
Pulkkinen Fanny PSS
Rajamäki Ida TPS
Ronkainen Sanni SSRA
Ruostila Jemina Koovee
Ruostila Julia Koovee
Räikkönen Milla Tikkurilan Tiikerit
Siponen Mirella Tikkurilan Tiikerit
Stenvall Hilda Northern Stars
Särö Jenni M-Team
Töyrylä Sara ÅIF
Uimarihuhta Sanni SSRA
Unonius Oona FBT Karhut
Voivala Venla RSS Panthers
Ylikojola Milla PSS

tytöt 2003

Päivitetty 15.6.2017 klo 12:50

Vierumäen Urheiluopisto, su-to 18.-22.6.2017

Airaksinen Venla Northern Stars
Anttonen Katri EräViikingit
Aydemir Melisa SBS Wirmo
Fredman Sandra Northern Stars
Hammarberg Jasmine Northern Stars
Harjunpää Nea SB-Pro
Hedman Alma IBF Blue Fox
Helanen Alma SS Rankat Ankat
Hirvonen Iita Josba
Hokka Moona EräViikingit
Hurme Lina TPS
Hyvärinen Saimi O2 Jkl
Hämäläinen Suvi Pirkkalan Pirkat
Iso-Oja Pihla EräViikingit
Jaakkola Milja Kuusamon Pallo-Karhut
Jolkkonen Ella SB Welhot
Jouppila Riikka SB-Pro
Junkkari Jade Vihdin salisudet
Järvelä Anna EräViikingit
Järvinen Melissa SS Rankat Ankat
Kallunen Linnea SBS Wirmo
Karjalainen Anna-Erika Kuusamon Pallo-Karhut
Kettunen Sani EräViikingit
Koski Jutta TPS Salibandy
Kurppa Emilia Fbc Loisto
Lehtonen Essi Classic
Lyttinen Aino-Kaisa SSRA
Lönnrot Annukka SB PRO Nurmijärvi
Markkanen Niina eräviikingit
Matinkari Ella Steelers
Munkki Lotta FBC Remix
Murtonen Rinna PHSB
Mäkelä Aurora LoSB
Oksanen Anni O2-Jyväskylä
Paloluoma Jemina Tikkurilan Tiikerit
Pietilä Emilia Sbs Wirmo
Pietilä Olivia Sbs Wirmo
Pitkäkangas Natalia Koovee
Purhonen Lotta Steelers jsb
Pykäläinen Sofia Josba
Rautakoski Edit SB Vantaa
Riiali Ada SB Pro
Riikonen Ria Steelers
Romppanen Tiia Josba
Ruusiala Fiina Pirkkalan Pirkat
Saarinen Asta Steelers
Sauso Sanni EräViikingit
Siukola Krista SB LUJA
Storskrubb Julia IBF Blue Fox
Sällström Trista EräViikingit
Tantere Tove EräViikingit
Tapanainen Elisa Steelers Hämeenlinna
Tikkanen Sara SS Rankat Ankat
Vaitiniemi Emmi USB
Varis Ella SB Welhot
Vartiainen Oona SC Classic
Vasama Nea PSS
Wik Elin IBF Blue Fox
Zeitz Netta LASB

tytöt 2004

Päivitetty 08.06.2017 klo 20:28

Vierumäen Urheiluopisto, su-to 11.-15.6.2017

Aalto Nora Eräviikingit
Aho Neela SBS Wirmo
Ala-Ikkelä Emma FBC Remix
Aro Kerttu Happee
Arvela Emma SBS Wirmo
Forsman Noora Salpa
Haikonen Jemina OLS
Hast Eevi Sastamolo Kings
Hämäläinen Elsa LASB
Jolkkonen Jenna Josba
Jordman Paula Vihdin Salisudet
Juntunen Aino FB Factor
Jurvanen Juliana Steelers
Karlsson Emely Blue Fox
Katalkin Siiri O2 Jyväskylä
Kattilakoski Ida Nibacos
Kauppinen Aada Eräviikingit
Klemola Fanni OLS
Koski Eerika SBS Wirmo
Kuosmanen Veera FBT Karhut
Kurki Kua EräViikingit
Kuru Kiia-Maria Papas
Lahti Sofia Seinäjoen Peliveljet
Laihinen Saara SBS Wirmo
Laitila Alma Vesilahden Visa
Lammela Nitta Classic
Lanteri Carita SB Heinola
Lehtinen Oona OLS
Leipälä Elli Tikkurilan Tiikerit
Lindqvist Emma PSS
Lindqvist Nea GrIFK
Lindroth Vilma USB/Kapa 65
Louhi Emma Lohjan Salibandy
Matinkari Saara Steelers
Mertanen Veera EräViikingit
Moilanen Veera OLS
Niemi Ronja SBS Wirmo
Nieminen Aada Kuusamon Pallo-Karhut
Nummelin Julia Northern Stars
Paukkunen Joanna FBT Karhut
Perälä Sanina Vesilahden Visa
Pesonen Jenna Classic
Pirttimaa Johanna OLS
Rantanen Emilia PSS
Rautanen Jasmin FoSu
Riikonen Ella OLS
Rissanen Menna SB-Pro
Rytkönen Matilda PSS
Sillanpää Sara-Essi SBS Wirmo
Sora-aho Saara-Sofia Kuusamon Pallo-Karhut
Ström Laura IBF Blue Fox
Tarri Pihla Steelers
Tikkakoski Nuppu SB-Pro
Toivanen Annika SB Heinola
Tuomainen Kiia SB Welhot
Voutilainen Emmi SB Heinola

Vepsä Siiri-Sofia SBS Masku
Vänskä Jenna Haukiputaan Heitto
Weurlander Kia GrIFK