tyttöjen pelaajavalinnat

Vuoden 2017 Alueleireille on kutsuttu seuraavat tyttöjuniorit,

TYTÖT 2002

Etelä-Suomi / Länsirannikko, Eerikkilän Urheiluopisto, ti-ke 21.-22.2.

Aalto Sanni FBT Karhut
Aho Vivian SBS Wirmo
Airikkala Roosa FBC Loisto
Aromäki Milla ÅIF
Fuchs Lis Marie EräViikingit
Garton Katja Vihdin Salisalisudet
Gunyho Julia M-Team
Helminen Nea Eräviikingit
Jordman Peppi Vihdin Salisudet
Joutsi Essi RSS Panthers (rinnakkaisedustus SB-Pro)
Jäkkö Maija Northern Stars
Kaasalainen Joanna Huku
Kuparinen Lotta RSS Panthers
Kälkäinen Julia Tikki
Laihinen Roosa SBS Wirmo
Laikka Nora SB Vantaa
Lamminen Ada Northern Stars
Lehtinen Susa RSS Panthers
Lehto Saimi RSS Panthers
Lehto Elsa Tikkurilan Tiikerit
Likki Manta EräViikingit
Lippojoki Inka Tikkurilan Tiikerit Supercats
Liukkonen Ella Northern Stars
Mäki Emma M-Team
Mäki-Arvela Saara Kalanninpallo -65
Nyberg Amanda Eräviikingit
Oikarinen Jenni SB Vantaa B / Northern Stars

Pennanen Viola KooVee
Pietilä Tessa SBS Wirmo
Ponsen Nenja EräViikingit
Pulkkinen Fanny PSS
Rekola Erika SBS Wirmo
Räisänen Anni EräViikingit
Saro Jenni M-Team
Siponen Mirella SB-Pro
Soini Veera Kalannin Pallo
Stenvall Hilda Northern Stars
Tarvainen Kia FBT Karhut United
Tiilikainen Viivi Pirkkalan Pirkat
Torikka Nina Tikkurilan Tiikerit
Unonius Oona FBT Karhut United
Valkoniemi Janna Lohjan Salibandy
Vesanen Viveka Pirkkalan Pirkat
Virtanen Nette LoSB/HuKu
Ylikojola Milla Porvoon Salibandyseura

Sisä-Suomi / Kaakkois-Suomi / Pohjanmaa, Eerikkilän Urheiluopisto, ma-ti 27.-28.2. (T02 & T03)

Aallonen Petra Steelers JSB
Blomqvist Lisette IBF Blue Fox
Fredman Sandra Northern Stars
Haatainen Alisa Steelers
Hakala Henna Steelers JSB
Hakola Carola SC Classic

Heilimö Seela FBC Loisto
Helenius Kiia Koovee
Helin Inka SB Heinola
Hokka Moona Eräviikingit
Hyvärinen Saimi O2 Jkl

Hämäläinen Hilkka LASB
Hämäläinen Suvi Pirkkalan Pirkat

Isomäki Noora IBF Blue Fox
Jaakkola Elli LASB
Jaakkola Venla Steelers

Joutjärvi Emma LASB

Järvi Henriikka SB Luja
Kangas Iida Jeppis FBC
Kankaanpää Katariina SB Somero
Kattelus Milla PSB Lapua
Kettunen Sani EräViikingit
Kiviranta Nea Jeppis FBC
Kosonen Carolina LASB
Kääriäinen Jenni PHSB
Laakso Viivi Pirkkalan Pirkat
Laine Erika Steelers JSB
Lehtonen Essi Classic
Lötjönen Liina-Lotta Steelers
Mittentag Sofia PHSB
Murtonen Rinna Sb Heinola
Niva Oona Jeppis FBC
Nordström Emma Ibf Blue Fox
Oksanen Anni O2-Jyväskylä
Paakkunainen Eira KooVee
Pietinen Petra SB Heinola
Pikkumäki Jenni Jeppis FBC
Pitkäkangas Natalia KooVee
Purhonen Lotta Steelers
Rajamäki Ida TPS
Rautio Nea NST
Rautkoski Hilja SB Heinola
Ruostila Jemina KooVee
Ruostila Julia KooVee
Ruusiala Fiina Pirkkalan Pirkat
Räikkönen Milla SB-Pro
Saarinen Asta Steelers
Savolainen Jonna M-Team
Seppänen Mari Steelers JSB
Siro Aada KooVee
Siukola Krista SB Luja
Töyrylä Sara ÅIF
Unkuri Emilia Jeppis FBC
Valkama Jenna KooVee
Vartiainen Oona SC Classic
Vesanto Anna KooVee
Viitanen Iita Kauhajoen Karhu/SBK Kauhajoki
Voivala Venla RSS Panthers
Vähäkangas Emma Blue Fox
Zeitz Netta LASB

Pohjois-Suomi / Savo-Karjala, Kuortaneen Urheiluopisto, ma-ti 6.-7.3. (T02 / T03 / T04)

Ahokangas Olga Kälviän Tarmo
Ala-Ikkelä Emma FBC Remix

Eskanen Elina SB Welhot
Haikonen Henna OLS
Haikonen Jemina OLS
Hamari Saana SSRA
Hassila Meri Haukiputaan Heitto
Hast Eevi Sastamolo Kings
Heiskanen Minttu Coach Team
Helanen Alma Salibandyseura Rankat Ankat
Hiivala Noora Haukiputaan Heitto
Hintsala Jessica OLS
Hirvonen Iita FB Factor
Holpainen Linda Sastamolo Kings
Huttunen Margarita Coach Team
Hämäläinen Jenina Seinäjoen Peliveljet
Inkeroinen Joanna SSRA
Jaakkola Milja Kuusamon Pallo-Karhut
Jolkkonen Ella SB Welhot
Jolkkonen Jenna FB Factor
Juntunen Aino FB Factor
Juvonen Karoliina Sastamolo Kings
Järvinen Melissa SS Rankat Ankat
Kallio Anni FBC Remix
Karhapää Eveliina FB Factor
Karjalainen Anna-Erika Kuusamon PalloKarhut
Karlsson Emely Blue Fox
Klemola Fanni OLS
Kokko Kiia FB Factor
Kuivala Oona SSRA
Kuru Kiia-Maria Papas
Käkelä Jasmin Kuusamon Pallokarhut
Lehtinen Oona OLS
Leinonen Oona SS Rankat Ankat
Leskinen Anni Rankat Ankat
Lyttinen Aino-Kaisa SS Rankat Ankat
Lyytinen Hellen Salibandyseura Welhot
Markkula Eerika Kihniön Urheilijat
Moilanen Veera OLS
Multanen Emilia FB Factor
Munkki Lotta FBC Remix
Muotka Suvi Rankat Ankat
Murtonen Ainomaija KooVee
Mäkynen Ilona Seinäjoen Peliveljet
Määttä Emilia Paka
Naumanen Netta Haukiputaan Heitto
Nieminen Aada Kuusamon Pallo-Karhut
Pirttilä Nea Santa's United
Pussinen Nella SSRA
Pykäläinen Sofia FB Factor
Riikonen Ella OLS
Romppanen Tiia FB Factor
Ruuskanen Noora SB Welhot
Räsänen Laura SS Rankat Ankat
Räsänen Ronja Welhot
Sora-aho Saara-Sofia Kuusamon Pallokarhut
Sormunen Matleena SB Welhot
Strand Felicia Blue Fox
Ström Laura Blue Fox
Tiihonen Mira Rankat Ankat
Tikkanen Sara SS Rankat Ankat
Tuomainen Kiia Salibandyseura Welhot
Vaismaa Suvi FBC Remix
Varis Jonna-Liina Sastamolo Kings
Varis Ella SB Welhot
Wichmann Mia KooVee
Vänskä Jenna Haukiputaan Heitto
Yli-Kärkelä Amalia KihU (Kihniön urheilijat)

TYTÖT 2003

Etelä-Suomi / Länsirannikko, Eerikkilän Urheiluopisto, ti-ke 21.-22.2.

Airaksinen Venla Northern Stars
Airikkala Noora Northern Stars
Alagoda Mira SBS Wirmo
Anttonen Katri EräViikingit
Aydemir Melisa SBS Wirmo
Bifeldt Emma VIhdin Salisudet
Hammarberg Jasmine Northern Stars
Harjunpää Nea SB-Pro
Hattara Kiia SBS Wirmo
Hedman Alma IBF Blue Fox
Hellén Eeva SB Vantaa
Hoffren Milla SB Welhot
Hällfors Anniina Kalannin Pallo -65
Ida Wiberg LoSB B-tytöt / Hangon Hyskyt D1-pojat
Isometsä Aada LoSB
Iso-Oja Pihla EräViikingit
Jokinen Jessica Light Iron
Junkkari Jade Vihdin Salisudet
Kaartovuori Ilona FBC Loisto
Kallunen Linnea SBS Wirmo
Koski Jutta FBC Loisto
Kosonen Minka SB-Pro
Kurppa Emilia FBC Loisto
Laine Noora SB Naantali
Linden Jenna Steelers
Löija Ada IBF Blue Fox

Lönnrot Annukka SB-Pro
Maikola Henrika KaPa-65
Markkanen Niina Eräviikingit
Matinkari Ella Steelers
Muotka Lotta USB
Nokelainen Sofia FBC Loisto
Olin Ida Vihdin Salisudet
Paloluoma Jemina Tikkurilan Tiikerit
Pantsar Nenna FBT Karhut
Pietilä Emilia SBS Wirmo
Pietilä Olivia SBS Wirmo
Pukero Saara FBC Loisto
Rautakoski Edit SB Vantaa
Riiali Ada SB-Pro
Riikonen Ria Steelers
Romsi Emma Kirkkonummi Rangers
Salmelainen Helena SB Vantaa
Salo Oona Northern Stars
Saukkonen Essi M-Team
Sauso Sanni EräViikingit
Sibelius Emilia M-Team
Storskrubb Julia Blue Fox
Suhonen Elsa SBS Wirmo
Sund Josefine IBF Blue Fox
Suontausta Reetta SB-Pro
Sällström Trista EräViikingit
Tantere Tove EräViikingit
Tapanainen Elisa Steelers
Vaitiniemi Emmi USB
Vasama Nea PSS
Wik Elin IBF Blue Fox
Virta Cira LoSB

Sisä-Suomi / Kaakkois-Suomi / Pohjanmaa, Eerikkilän Urheiluopisto, ma-ti 27.-28.2. (T02 / T03)

2002-2003-syntyneiden tyttöjen yhdistelmäleiri. Katso nimet kohdasta Tytöt 2002.

Pohjois-Suomi / Savo-Karjala, Kuortaneen Urheiluopisto, ma-ti 6.-7.3. (T02 / T03 / T04)

2002-2004-syntyneiden tyttöjen yhdistelmäleiri. Katso nimet kohdasta Tytöt 2002.

TYTÖT 2004

Etelä-Suomi / Länsirannikko, Eerikkilän Urheiluopisto, ti-ke 21.-22.2.

Aalto Nora EräViikingit
Aho Neela SBS Wirmo
Arvela Emma SBS Wirmo
Forsman Noora Salpa
Huusko Eira M-Team
Huuskonen Roosa PSS
Jordman Paula Vihdin Salisudet
Kauno Mimosa SB-Pro
Koski Sara SBS Masku
Koski Eerika SBS Wirmo
Kuosmanen Veera FBT Karhut
Kurki Kua Isabel EräViikingit
Laihinen Saara SBS Wirmo
Leipälä Elli Tikkurilan Tiikerit Coolcats
Liimatainen Sofiella Tikkurilan Tiikerit
Lindqvist Nea GrIFK
Lindroth Vilma USB
Louhi Emma LoSB
Luostarinen Jessica SBS Wirmo
Mertanen Veera EräViikingit
Nappari Emmi SB Vantaa
Niemi Ronja SBS Wirmo
Nummelin Julia LoSB
Paukkunen Joanna FBT Karhut United
Puustinen Sara PSS
Rantanen Emilia PSS
Rikalainen Eevi GrIFK
Rissanen Menna SB-Pro
Rytkönen Matilda PSS
Sarajuuri Inka M-Team
Sillanpää Sara-Essi SBS Wirmo
Tekkala Janna Salpa
Tikkakoski Nuppu Sb-Pro
Toivanen Annika SB Heinola
Unonius Aada FBT Karhut United
Vepsä Siiri-Sofia SB Naantali
Weurlander Kia GrIFK
Väistö Henriikka SB-Pro

Sisä-Suomi / Kaakkois-Suomi / Pohjanmaa, Eerikkilän Urheiluopisto, ma-ti 27.-28.2.

Aro Kerttu Happee
Haapanen Reetta Steelers
Haapaniemi Noora Kauhajoen Karhut
Heino Eveliina Steelers
Heinonen Ellinor LASB
Hyvönen Siina O2-Jyväskylä
Hämäläinen Elsa LASB
Jurvanen Juliana Steelers
Katalkin Siiri O2-Jyväskylä
Kattilakoski ida Nibacos
Lahti Sofia Seinäjoen Peliveljet
Laitila Alma Vesilahden Visa
Lammela Nitta Classic
Lanteri Carita SB Heinola
Leppänen Nella LASB
Matinkari Saara Steelers
Perälä Sanina Vesilahden Visa
Pesonen Jenna Classic
Puonti Emilia Steelers
Ranki Helmi LASB
Rautanen Jasmin FoSu
Rinne Janina SC Classic
Saarinen Oona LASB
Salo Ella SC Classic
Tarri Pihla Steelers
Tuomisalo Milja O2-Jyväskylä
Tyrkäs Salla LASB
Voutilainen Emmi SB Heinola

Pohjois-Suomi / Savo-Karjala, Kuortaneen Urheiluopisto, ma-ti 6.-7.3. (T02 / T03 / T04)

2002-2004-syntyneiden tyttöjen yhdistelmäleiri. Katso nimet kohdasta Tytöt 2002.